Antykoncepcja hormonalna a ciąża

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych wzrasta płodność kobiety i choć nie potwierdzają tego badania, może wystąpić ciąża mnoga. Najbezpieczniej jest odczekać dwa miesiąceCiąża i alkohol a antykonepcja hormonalna

od zakończenia kuracji do poczęcia, lecz gdy nawet zajdzie się w tym czasie w ciąże, nie ma powodów do niepokoju. Bardzo ważne jest jednak, aby w czasie ciąży nie przyjmować pigułek antykoncepcyjnych, gdyż może to spowodować nieprawidłowości w rozwoju dziecka lub nawet doprowadzić do poronienia.

Antykoncepcja hormonalna a alkohol

Przyjmując tabletki antykoncepcyjne można spożywać alkohol, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Samo picie alkoholu nie wpływa na działanie pigułek i nie zwiększa szansy na zajście w ciążę. Ze spożyciem trunków wiąże się jednak ryzyko wystąpienia wymiotów, co podobnie jak biegunka, czy przyjmowanie innych leków może utrudniać wchłanianie się tabletki do organizmu. Co więcej, kobiety w stanie upojenia często zapominają także o zażyciu tabletki. Spożycie alkoholu podczas przyjmowania tabletek warto ograniczyć jeszcze z jednego powodu – łączenie tych dwóch substancji bardzo niekorzystnie wpływa na wątrobę.